Izba Adwokacka w Olsztynie ma nowych aplikantów

 

 

 

 

 

         W dniu 29 grudnia 2020 r., z zachowaniem obowiązujących rygorów sanitarnych, przed dziekanem Okręgowej Rady Adwokackiej w Olsztynie adw. Stefanem Salamonem złożyło ślubowanie 5 nowych aplikantek, które we wrześniu 2020 r. pomyślnie zdały egzamin na aplikację adwokacką. Są to: apl. adw. Martyna Cieloszczyk, apl. adw. Izabela Lisowska, apl. adw. Kamila Miaścianica, apl. adw. Dominika Weichhaus i apl. adw. Paula Wiernicka.

Po złożeniu ślubowania dziekan złożył nowym aplikantkom gratulacje i przedstawił zasady odbywania aplikacji adwokackiej. Następnie aplikantki otrzymały ufundowane przez CH Beck i Wolters Kluwer okresowe dostępy do programów prawniczych, a ponadto „Terminarze adwokata” i drobne upominki.    Z powodu ograniczeń wynikających ze stanu epidemii aplikantki nie będą mogły w pierwszym okresie aplikacji odbyć praktyk w sądach i prokuraturach, jak to było w poprzednich latach. Odbędą je w późniejszym okresie, kiedy będzie to możliwe. Z tego względu już na początku stycznia 2021 r. aplikantki zostały skierowane do kancelarii adwokackich swoich patronów, pod których kierunkiem będą uczyły się praktycznego wykonywania zawodu adwokata. Jednocześnie w każdą środę w godzinach popołudniowych będą uczestniczyły w formie zdalnej (ZOOM) w szkoleniach organizowanych przez Okręgową Radę Adwokacką w Olsztynie.

         W imieniu całej Izby Adwokackiej w Olsztynie życzę nowym aplikantkom pomyślnego przebiegu aplikacji i spełnienia związanych z nią marzeń. Takie same życzenia kieruję także do pozostałych aplikantów adwokackich. Natomiast ich patronom życzę miłej i owocnej współpracy z nimi w czasie trwania aplikacji.

 

         Adw. Stefan Salamon

         Dziekan ORA w Olsztynie

           


KALENDARZ WYDARZEŃKliknij w znacznik by przeczytać treść wydarzenia.