I Mistrzostwa Polski Adwokatów i Aplikantów Adwokackich w brydżu sportowym - RELACJA (kopiuj 1)

     W dniach 14-16 października 2011 r. wysiłkiem Izby Adwokackiej w Olsztynie oraz przy wsparciu Komisji Integracji Środowiskowej, Sportu, Turystyki i Wypoczynku przy NRA zostały zorganizowane w Olsztynie w gościnnym Omega Hotelu I Mistrzostwa Polski Adwokatów i Aplikantów Adwokackich w brydżu sportowym.

    W rozgrywkach wzięło udział 22 zawodników reprezentujących Izby : bydgoską, toruńską, kielecką, olsztyńską, płocką oraz warszawską.
   Rozegrano następujące konkurencje :

1. turniej indywidualny – Mistrzem Polski został adw. Jarosław Kosowski (Kielce ) zaś Vice - Mistrzami adwokaci Jan Wasilewski oraz Roman Zieliński obaj z Olsztyna
2. turniej parami na zapis maksymalny – Mistrzami Polski zostali adwokaci Czesław Reut oraz Andrzej Szydziński z Olsztyna zaś Vice- Mistrzami adwokaci Paweł Bubnowski i Jan Wasilewski z Olsztyna oraz Jacek Kozłowski i Tomasz Głuszek z Torunia
3. turniej parami na zapis meczowy – Mistrzami Polski zostali adwokaci Paweł Bubnowski i Jan Wasilewski z Olsztyna zaś Vice – Mistrzami adwokaci Czesław Reut i Andrzej Szydziński oraz Andrzej Domański i Roman Zieliński wszyscy z Olsztyna
4. turniej drużynowy - Mistrzami Polski zostali adwokaci Paweł Bubnowski,Andrzej Domański,Jan Wasilewski, Roman Zieliński z Olsztyna zaś Vice-Mistrzami adwokaci Stefan Bułaciński, Piotr Buchholz, Jarosław Kosowski i Wiktor Kołakowski ( Warszawa, Kielce, Ciechanów )

     Praktycznie wszyscy uczestnicy Mistrzostw zostali uhonorowani pucharami i nagrodami dzięki hojności sponsorów : Naczelna Rada Adwokacka, Izba Adwokacka w Olsztynie, Wydawnictwa CH.Beck oraz Lexis Nexis oraz firma Jubirex – Jerzy Krawcewicz z Olsztyna.

    Podczas uroczystej kolacji uczestnicy wspominali co ciekawsze rozdania i opowiadali anegdoty brydżowe, wyrażając jednocześnie przekonanie, że Mistrzostwa należy kontynuować, a Koledzy z Bydgoszczy zgłosili chęć organizacji kolejnych Mistrzostw w przyszłym roku.

    Dziękując wszystkim uczestnikom oraz sponsorom pozostaję w przekonaniu, że w kolejnych Mistrzostwach liczba uczestników będzie większa no i że z tak licznego grona Aplikantów zgłoszą się jego przedstawiciele.

Adwokat Andrzej Szydziński

KALENDARZ WYDARZEŃKliknij w znacznik by przeczytać treść wydarzenia.