Rejs Adwokacki - sprawozdanie

SPRAWOZDANIE Z XXVII OGÓLNOPOLSKIEGO REJSU ADWOKACKIEGO   IM. ADW. MARII  BUDZANOWSKIEJ PO JEZIORAKU

 

W dniach od 22 do 25 czerwca  2017 r., odbył się kolejny XXVII Ogólnopolski Rejs Adwokacki im . Adwokat Marii Budzanowskiej po Jezioraku .

W dniu 22.06.2017r, Iława przyjęła uczestników rejsu piękną pogodą i w godzinach rannych, po śniadaniu w Porcie 110, odbyło się uroczyste otwarcie rejsu. Zebranych przywitał adwokat Andrzej Kozielski oraz Dziekan ORA Olsztyn adwokat Stefan Salomon . 

Na rejsie gościliśmy znakomitych gości , po raz kolejny na rejsie był adwokat Andrzej Zwara, aktualnie jako Dyrektor Ośrodka Badawczego Adwokatury. Ponadto byli: Przewodniczący Komisji  Integracji Środowiskowej Kultury , Sportu i Turystyki Dziekan ORA w Lublinie ,adw. Stanisław Estreich , z-ca Sekretarza NRA adw. Anisa Gnacikowska, Przewodnicząca Wizytatorów NRA adw. Mirosława Pietkiewicz, Dziekan ORA w Bydgoszczy adw. Justyna Mazur , Członek NRA adw. Bartosz Przeciechowski oraz adw. Stanisław Kłys z Krakowa, również tym razem zachwycony naszym pięknym jeziorem  oraz atmosferą rejsu.

Udział w rejsie wzięło 90 osób , przede wszystkim adwokaci i aplikanci adwokaccy z całej Polski , którzy płynęli na 25 jednostkach. Cieszy coraz większy udział w rejsie  adwokatów i aplikantów z Naszej Izby.

Regaty Żeglarskie  odbyły się w dwóch kategoriach , tj. tzw., krótkie i na dystans.

W regatach krótkich bezapelacyjnie pierwszy był jacht TOM COLOR Tumidaj ze sternikiem Bartoszem Przeciechowskim z Lublina , II miejsce zajął jacht Maribo ze sternikiem Arturem Latawcem z Krakowa, III był Idryl ze sternikiem Anisą Gnacikowską i najważniejszym załogantem w osobie Andrzeja Zwary, IV była Plebania ze sternikiem Przemkiem Piotrowskim z Warszawy, V Luthien ze sternikiem Marcinem   Flisykowskim z Gdańska, VI- była Sea-Lux ze sternikiem Pawłem Nowakowskim z Poznania, VII- „XH29” ze sternikiem Agatą Rewerską z Warszawy , VIII- był Tomek Nastaj wraz z Luką Szaranowiczem , IX- Lindir ze sternikiem Krzysztofem Nowakiem z Katowic, X- Kapusto ze sternikiem    Tomkiem Grudkiem  „Orły Temidy”, XI-  Seneka ze sternikiem Markiem Bołkowskim , XII- Luśka z załogą adwokatów z Białegostoku , Suwałk i Olsztyna, ze sternikiem Maciejem Olszewskim, XIII- miejsce zajęła załoga Orkado ze sternikiem Józefem Kochanowskim.

W regatach długodystansowych również I miejsce zajął  jacht Tumidaj ze sternikiem Bartoszem Przeciechowskim z Lublina, II miejsce zajął Tomek Nastaj i Luka Szaranowicz, III miejsce Maribo ze sternikiem Arturem Latawcem, IV miejsce Plebania ze sternikiem Przemkiem Piotrowskim , V miejsce Idryl ze sternikiem Anisą Gnacikowską, VI miejsce Orkado , ze sternikiem Józefem Kochanowskim, VII miejsce Seneka ze sternikiem Markiem Bołkowskim, VIII miejsce Kapustoza- „Orły Temidy”, IX miejsce Luśka ze sternikiem Maciejem Olszewskim, X miejsce „XH29” ze sternikiem Agatą Rewerską, XI miejsce Idryl ze sternikiem Krzysztofem Nowakiem, XII miejsce Sea- Lux ze sternikiem Pawłem Nowakowskim z ekipą z Poznania, XIII miejsce zajęła Luthien ze sternikiem Marcinem Flisykowskim.

W czasie rejsu odbyły się również inne imprezy sportowe. Rozegrano w Jażdżówkach w pięknym Ośrodku Wypoczynkowym Gerczak bardzo zacięty mecz wpiłce możnej, gdzie adwokaci w Wielkopolski i Śląska pokonali przedstawicieli Warmii i Mazur i Lublina 1:0, odbył się również mecz piłki siatkowej , gdzie drużyna kolegów z Katowic i Poznania przegrała z „Resztą świata” 0:2. Odbył się również turniej w tenisie ziemnym , gdzie I miejsce wśród kobiet zajęła Julia Wach z Katowic , II była Agata Rewerska z Warszawy .Wśród mężczyzn najlepszy był Stefan Mrożek ORA Katowice a II był Emil Zalewski ORA Warszawa. W deblu mix I miejsce zajęła Julia Wach i Stefan Mrożek.

Odbyły się również zawody wędkarskie, które zorganizował i sponsorował Szef Firmy „Cupido” Marcin Deuter, Zawody odbyły się w kategorii spinningowej oraz spławikowej.

W spinningu najlepszy był Andrzej Kozielski, natomiast w zawodach spławikowych udział wzięły same Panie i I miejsce zajęła Agata Rewerska , II była Katarzyna Gorgol, a III Karolina Miara.

Najbardziej wszechstronnym żeglarzem został Artur Latawiec z  Krakowa, a najsympatyczniejszą  uczestniczką rejsu wybrano Izę Jacyno z Olsztyna.

Zupełnie w innej roli i zupełnie niespodziewanie odnalazł się na rejsie , znany w całej Polsce krzewiciel kultury, adw. Stanisław Kłys. Płynąc z nim w stronę Siemian zauważyliśmy tragiczny upadek jednej z żaglówek( nie z naszego rejsu) i ruszyliśmy żeglarzom na pomoc . Okazało się , iż z wywróconej żaglówki wpadły do wody dwie starsze Panie i ich sternik. Z wielkim trudem i wysiłkiem wyciągnęliśmy obie Panie i sternika  na naszą łódkę. Mecenas Kłys okazał się bardzo silnym i sprawnym wodniakiem, za co mu bardzo serdecznie dziękuję, albowiem sam nie byłbym w stanie udzielić tym żeglarzom skutecznej pomocy.

Pragnę podziękować wydawnictwu C.H. Beck za ufundowanie dla zwycięzców regat i zmagań sportowych cennych nagród.        

Szczególnie  dziękuję za ufundowanie nagród w zawodach wędkarskich i za udział w Rejsie  Panu Marcinowi Deuterowi , Przedstawicielowi Firmy Wędkarskiej „Cupido” w Iławie , który ponadto profesjonalnie zorganizował zawody wędkarskie. Podziękowania również składam Panu Sławomirowi Piotrowskiemu , szefowi firmy „Bi-es” Uroda , za przekazanie uczestnikom rejsu wyrobów kosmetycznych oraz Panu Dominikowi Pawlikowskiemu za przekazanie wyrobów firmy „Dominik”.

Serdecznie zapraszam Wszystkich żeglarzy oraz sympatyków żeglarstwa na kolejny rejs w przyszłym roku. Postaramy się dobrać lepszy termin rejsu i planujemy, iż wszyscy uczestnicy jeden dzień rejsu spędzą w warunkach jakie panowały w czasie organizacji pierwszych rejsów tj. baza i jeden postój , będą na wyspie Lipowa w Siemianach.

Organizatorzy bardzo serdecznie dziękują  adw. Stanisławowi  Kłysowi z Krakowa, apl.adw. Jakubowi  Pindychowi z Poznania  i Andrzejowi Szydzikowi  za  wykonanie  pięknych zdjęć z Rejsu.

Link do galerii zdjęć: http://olsztyn.adwokatura.pl/galeria/8/rejs-adwokacki-2017

                                                                            Z żeglarskim pozdrowieniem

                                                                            adw. Andrzej Kozielski

 

 

 

 

 


KALENDARZ WYDARZEŃKliknij w znacznik by przeczytać treść wydarzenia.