Mistrzostwa w Brydżu - relacja

Okręgowa Rada Adwokacka w Olsztynie uprzejmie informuje, że w dniach 13-15 kwietnia 2018 r. odbyły się w Hotelu OMEGA w Olsztynie VII Otwarte Mistrzostwa Adwokatury w Brydżu Sportowym. Mistrzostwa odbyły się dzięki wsparciu i pomocy finansowej ze strony Naczelnej Rady Adwokackiej, Komisji Integracji Środowiskowej Sportu i Wypoczynku przy NRA oraz Rady Adwokackiej w Olsztynie.

W mistrzostwach wzięło udział 30 zawodniczek i zawodników w tym 20 adwokatów oraz 10 osób reprezentujących inne zawody prawnicze.

Rozegrano przez 3 dni 4 turnieje: indywidualny, dwa parami oraz turniej drużynowy.

Wyniki są następujące:

Indywidualnym Mistrzem Adwokatury został adw. Andrzej Domański z Olsztyna II miejsce zajął adw. Krzysztof Hłąd z Częstochowy, a III adw. Roman Zieliński  z Olsztyna

Mistrzami Adwokatury w turnieju na zapis maksymalny zostali adw. Wojciech Skorupski  i adw. Andrzej Krysiuk  z Płocka, II miejsce zajęli adw. Czesław Reut i adw. Andrzej Szydziński z Olsztyna,  a  III adw. Marek Dargas (Siedlce) i  adw. Wiktor Kołakowski (Płock).

Mistrzami Adwokatury na zapis meczowy ( imp )  zostali adw.Tomasz Głuszek i adw.Jacek Kozłowski z Torunia, II mniejsze zajęli  adw.Andrzej Domańdski i adw. Roman Zieliński  z Olsztyna,  a III  adw. Czesław Reut i adw. Andrzej Szydziński z Olsztyna.

Drużynowymi Mistrzami Adwokatury zostali adw. Krzysztof Hłąd, adw. Lech Kasprzyk, s.Andrzej Biernacki i r.pr. Adam Nelkowski  z Częstochowy, a  II  miejsce zajęli  adw. Andrzej Domański i adw. Roman Zieliński z Olsztyna   oraz  r.pr.  Jerzy Sychowicz  i Jerzy Vertun z Warszawy

Najwszechstronniejszym brydżystą VII Mistrzostw został adw. Andrzej Domański z Olsztyna.

Zwycięzcy zostali uhonorowani pucharami oraz butelkami wina (otrzymanymi od sponsora), a wszyscy uczestnicy publikacjami od wydawnictwa CH Beck oraz okolicznościowymi gadżetami.

Chciałem podkreślić wysoki poziom sportowy Mistrzostw oraz wspaniałą atmosferę mimo wyczerpujących turniejów trwających po 4 godziny.

W uroczystej kolacji wzięli udział uczestnicy Mistrzostw wraz z małżonkami.

Organizatorzy dziękują Naczelnej Radzie Adwokackiej, Przewodniczącemu Komisji Integracji Środowiskowej Sportu i Wypoczynku przy NRA oraz Okręgowej Radzie Adwokackiej w Olsztynie za pomoc i wsparcie finansowe w organizacji Mistrzostw.

Liczymy na pomoc i wsparcie finansowe przy organizacji następnych Mistrzostw.