Rejs Adwokacki - sprawozdanie

                                                              

SPRAWOZDANIE Z XXVIII OGÓLNOPOLSKIEGO REJSU ADWOKACKIEGO   IMIENIA ADWOKAT MARII  BUDZANOWSKIEJ PO JEZIORAKU

 

W dniach od 14 do 17 czerwca  2018 r., odbył się kolejny XXVIII Ogólnopolski Rejs Adwokacki im . Adwokat Marii Budzanowskiej po Jezioraku , zorganizowany przez Okręgową Radę Adwokacką w Olsztynie oraz Komisję Integracji Środowiskowej Kultury Sportu Turystki i Wypoczynku Naczelnej Rady Adwokackiej.

Tyma razem również Iława przyjęła uczestników rejsu pękną pogodą.  W godzinach rannych Pan Przewodniczący KIŚKSTiW, adw. Stanisław Estreich zaprosił uczestników na  śniadanie w Porcie 110 w Iławie. Następnie odbyło się uroczyste otwarcie Rejsu, zebranych przywitał adw. Andrzej Kozielski, Dziekan ORA w Olsztynie Stefan Salomon oraz Dziekan Stanisław Estreich .

W rejsie uczestniczyli znakomici goście , członkowie NRA: Szef OBA adw. Andrzej Zwara, z-ca sekretarza NRA adw. Anisa Gnacikowska , Przewodnicząca zespołu wizytatorów NRA adw. Mirosława Pietkiewicz , Dziekan ORA w Bydgoszczy adw. Justyna Mazur oraz znany całej Polsce adw. Stanisław Kłys z Krakowa, który wykonał znakomite zdjęcia uczestnikom rejsu, w szczególności ich zmagań w czasie regat. Obiecywał ,iż zdjęcia te ukażą się na stronie NRA i ORA Olsztyn.

Udział w rejsie wzięło ponad 80 osób , przede wszystkim adwokaci i aplikanci adwokaccy z całej Polski , którzy płynęli na 20 jednostkach.

Regaty Żeglarskie  odbyły się w dwóch kategoriach , tj. tzw., krótkie i na dystans.

W regatach krótkich bezkonkurencyjny pierwszy był jacht TOMCOLOR ze sternikiem adw. Przemysławem Piotrowskim z Warszawy , II miejsce zajął jacht Maribo ze sternikiem Arturem Latawcem z Krakowa, III był jacht XYZ ze sternikiem Tomaszem Nastajem  ze znakomitym załogantem adw. Luką Szaranowiczem .

W regatach długodystansowych również I miejsce zajął  jacht TOMCOLOR ze sternikiem  Przemysławem Piotrowskim z Warszawy , II miejsce zajął jacht Maribo ze sternikiem  adw. Arturem Latawcem z Krakowa , III miejsce jacht Suka Welker – Orły Temidy z Bydgoszczy, na czele ze sternikiem Andrzejem Małeckim i znakomitym załogantem Dziekan ORA Bydgoszcz , adw. Justyną Mazur. Zaznaczyć należy, iż załoga z Bydgoszczy po raz pierwszy stanęła na podium zwycięzców Regat, co wywołało wielką owację uczestników rejsu.

W czasie rejsu odbyły się również inne imprezy sportowe. Rozegrano w Jażdżówkach w pięknym Ośrodku Wypoczynkowym Gerczak bardzo zacięty mecz w piłce możnej, gdzie adwokaci z Wielkopolski zmierzyli się z reprezentacją Katowic, wspomaganą przez  zawodników z Iławy: adw. Pawła Olszewskiego i apl. adw. Dawida Rykaczewskiego i Karola Szydzika , którzy ostatecznie wygrali mecz  3:2.  Odbył się również mecz piłki siatkowej , gdzie  między sobą rywalizowali zawodnicy z Katowic i wygrała drużyna w składzie: Ksenia Ziajska, Magda Spyra, Sławomir Oleksiak, Adam Stanek, Krzysztof Nowak i Mariusz Sanocki. Uczestnicy rywalizowali również w tenisie ziemnym i wśród kobiet najlepszą była Ksenia Ziajska z Katowic przed Magdą Spyrą z Katowic . Natomiast wśród mężczyzn najlepszy był Mariusz Sanocki z Gdyni , przed Krzysztofem Nowakiem z Katowic i Sławomirem Oleksiakiem również z Katowic. 

Odbyły się również zawody wędkarskie, które zorganizował i sponsorował Szef Firmy „Cupido” Marcin Deuter. Zawody odbyły się w kategorii spinningowej oraz spławikowej.

W spinningu najlepszy był Andrzej Kozielski, natomiast w zawodach spławikowych  mistrzem został 9 letni Ignacy Tomasik , najmłodszy uczestnik Rejsu z Krakowa, który złowił 12 ryb.

Najbardziej wszechstronnym żeglarzem został adw. Przemysław Piotrowski z Warszawy, a najsympatyczniejszą  uczestniczką rejsu została Pani Katarzyna Mosakowska z Sopotu, której okazały puchar wręczył adw. Stanisław Estreich.

Za udany debiut puchar otrzymał adw. Aleksander Gut wraz z małżonką z Krakowa.

 Pragnę podziękować wydawnictwu C.H. Beck za ufundowanie dla zwycięzców regat i zmagań sportowych cennych nagród.        

Szczególnie  dziękuję za ufundowanie nagród - wyrobów firmy „URODA”, jej właścicielowi Panu Sławomirowi Piotrowskiemu. Dziękuję również za dostarczenie uczestnikom rejsu wyrobów spożywczych  firmy  „Dominik”  jej właścicielowi  Panu Dominikowi Pawlikowskiemu oraz Panu Marcinowi Deuterowi za ufundowanie nagród wędkarskich. 

Serdecznie zapraszam Wszystkich żeglarzy oraz sympatyków żeglarstwa na kolejny rejs w przyszłym roku.  Organizatorzy chcieliby zachęcić  młodych adwokatów, a szczególnie aplikantów adwokackich do udziału w kolejnym rejsie, jednej z najstarszych imprez Adwokatury. 

Miło przyjęliśmy głosy wielu doświadczonych adwokatów żeglarzy, sugerujących sponsorowanie przez patronów wpisowego związanego z udziałem w rejsie aplikantów adwokackich. Z naszej strony chcąc zachęcić młodych prawników do udziału w rejsie , postanowiliśmy znacznie obniżyć składkę wpisowego dla aplikantów adwokackich do kwoty 250zł. 

Serdecznie zapraszamy do udziału w rejsie w przyszłym roku.

 

 

 

                                                                                   Z żeglarskim pozdrowieniem

                                                                                   adw. Andrzej Kozielski

 

link do galerii zdjęć: http://olsztyn.adwokatura.pl/galeria/12/rejs-adwokacki-2018

 

 

 


KALENDARZ WYDARZEŃKliknij w znacznik by przeczytać treść wydarzenia.