Turniej Toga Golf - Relacja

Otwarty Turniej Prawniczy Toga Golf i Mistrzostwa Polski Izb Adwokackich w Golfie

Dwudniowe zawody w ramach indywidualnego otwartego turnieju TOGA GOLF 2018 i VII Mistrzostw Polski Izb Adwokackich w Golfie odbyły się 15 i 16 września w Naterkach koło Olsztyna.

Turniej Toga Golf organizowany przez Okręgową Radę Adwokacką w Olsztynie odbył się już po raz 19-sty. Jest to jedna z najstarszych cyklicznych imprez golfowych w Polsce. Od lat skutecznie popularyzuje tę dyscyplinę organizując nie tylko turniej dla golfistów, ale także Akademię Golfa dla osób nie grających w golfa, ale chcących spróbować swych sił. Ta trudna, olimpijska dyscyplina jest obciążona wieloma fałszywymi wyobrażeniami. Gra w golfa to poważny wysiłek dla całego organizmu oraz świetny sposób na zachowanie dobrej sylwetki i kondycji. Dla adwokatów jest to idealny sposób na relaks i na ciekawe spędzanie czasu. Wielką atrakcją jest odwiedzenie jednego z najpiękniejszych polskich pól golfowych w Polsce – pola klubu Mazury Golf & Country Club w Naterkach koło Olsztyna.

Oprócz dwóch turniejów indywidualnych XIX TOGA GOLF 2018 (sobota 15 września 2018) i XIX TOGA REWANŻ 2018 zostały rozegrane VII Mistrzostwa Polski Izb Adwokackich w Golfie. Oprócz klasyfikacji adwokatów każdego dnia była prowadzona klasyfikacja prawników obejmująca przedstawicieli pozostałych zawodów prawniczych i klasyfikacja open.

Pierwszy dzień wymagał hartu ducha i ciała, gdyż start zawodów odbywał się w ulewnym deszczu. Indywidualnie klasyfikację adwokatów wygrał adw. Stanisław Borzdyński (Izba Pomorska) przed adw. Grzegorzem Jaworskim (Izba Katowicka) i adw. Andrzejem Matajem (Izba Szczecińska). Wśród pań triumfowała adw. Elżbieta Wolschendorf-Łazowska (Izba Łódzka). W rywalizacji prawników zwyciężył Paweł Skarżyński, a kategorię open wygrał Zbigniew Cichy.

W VII Mistrzostwach Polski Izb Adwokackich w Golfie zwyciężyła drużyna Izby Adwokackiej w Szczecinie w składzie adw. Mirosław Łopatto i adw. Andrzej Mataj. Drugie miejsce zdobyli reprezentanci Pomorskiej Izby Adwokackiej w składzie adw. Roman Olszewski i adw Stanisław Borzdyński, a trzecie miejsce wywalczyli obrońcy tytułu, drużyna adwokatów reprezentujących Izbę Łódzką w składzie adw. Elżbieta Wolschendorf-Łazowska i adw. Jagoda Wolska.

Wieczorem odbył się tradycyjny bankiet, podczas którego przeprowadzony został już kultowy konkurs puttowania na niezniszczalnej zielonej macie, posiadającej oprócz dołka, również bunkier i przeszkodę wodną. Rywalizacja była niezwykle zacięta i wymagała wielu rund eliminacyjnych. Wreszcie, kiedy emocje sięgnęły zenitu, w kilkuosobowej dogrywce, trafiając trzy putty z rzędu do dołka, triumfował adw. Jerzy Dobrzański (Izba Olsztyńska).

Drugi dzień to tradycyjnie czas na poprawę wyników podczas zawodów TOGA REWANŻ. Pogoda tym razem była idealna dla tej dyscypliny. Klasyfikację adwokatów wygrał adw. Krzysztof Łazowski, wśród prawników triumfował ponownie Paweł Skarżyński, a klasyfikację „open” wygrał Cezary Łosko. Turniej główny organizowany przez Okręgową Radę Adwokacką w Olsztynie w tym roku pomimo fatalnej pogody w pierwszym dniu zawodów, zgromadził ponad 130 uczestników.

Zawody nie mogłyby się odbyć, gdyby nie wsparcie zawodów przez Naczelną Radę Adwokacką. Honorowym patronem zawodów od lat jest adw. StanisŁaw Estreich - Przewodniczący Komisji Integracji Środowiskowej Sportu, Turystyki i Wypoczynku NRA.

Zapraszamy za rok, na jubileuszową, już dwudziestą odsłonę Toga Golf.