Relacja z XI Rajdu Bieszczadzkiego

„W Klubie Rowerowym Adwokatury Polskiej bieszczadzka rekreacja mocno Nas kręci…”

W dniach od czwartku 11 października do niedzieli 14 października 2018 r., w hotelu „Skalny” w Polańczyku spotkali się adwokaci z Klubu Rowerowego Adwokatury Polskiej wraz z rodzinami. Spotkanie obejmowało udział w XI Rajdzie Bieszczadzkim wraz z grupą motocyklistów i pieszą.

W piątek uczestnicy rajdu rowerowego rozpoczęli od przejazdu jeepami po bieszczadzkich bezdrożach włącznie z dwukrotną, emocjonującą  przeprawą przez San.  Następnie zaliczyli trudny podjazd do  Bereźnicy Wyżnej oraz  na Przełęcz Pod Markowską i dalej udali się szybkim zjazdem do Baligrodu. Po dotarciu do  Bystrego przejechali następnie Doliną Rabskiego Potoku zwiedzając po drodze kamieniołomy oraz Rezerwat Gołoborze.

Wieczorem na Balu Dziekańsko – Komandorskim Prezes Klubu adwokat Cezary Lipko dokonał uroczystego wręczenia Klubowiczom odznak przynależności do Klubu Rowerowego Adwokatury Polskiej. Klubowicze na wniosek adwokata Andrzeja Kozielskiego, jednego z założycieli Klubu, uchwalili jednogłośnie wysokość członkowskiej składki rocznej na kwotę  100 zł.

W sobotę, dzięki uprzejmości Bieszczadzkiego Wodnego Pogotowia Ratunkowego, rowerzyści płynąc po tafli Zalewu Solińskiego łodzią, dotarli do miejscowości Olchowiec skąd stromymi podjazdami dotarli do pasma Otrytu, podziwiając przepiękne kolory jesieni. Kulminacją okazał się wymagający odcinek prowadzący aż do Lutowisk, po pokonaniu którego można było rozkoszować się piękną panoramą okolicy z Kresowej  Stanicy  Chreptiów.

Bieszczady zachwyciły przepięknymi widokami, ciepłą, słoneczną pogodą i różnorodną paletą kolorów, z dominującą czerwienią buków.

Przejazdy - w sumie 50 km - ciekawymi  i różnorodnymi  trasami zaprojektował sekretarz Klubu a jednocześnie Komandor  Rajdu, z Rzeszowskiej Izby Adwokackiej  adwokat Paweł Surmacz.

Rzecznik Prasowy Rowerowego Klubu    Adwokatury Polskiej

adw. Andrzej Kempa

 

 

 


KALENDARZ WYDARZEŃKliknij w znacznik by przeczytać treść wydarzenia.