TOGOGOLF 2020 - Relacja

Tegoroczny XXI Turniej TOGAGOLF odbywający się w dn. 12-13 września 2020 r. na pięknym polu golfowym w Naterkach k/Olsztyna cieszył się rekordowym powodzeniem. W turnieju głównym w sobotę do zawodów wystartowało 119 osób, a w niedzielę 80. Żaden turniej w Polsce w ten weekend nie cieszył się takim powodzeniem. Dopisała pogoda i humory uczestników. Imprezę uświetnił znakomity koncert chóru Konsonans.

W najważniejszej konkurencji - IX Mistrzostwach Izb Adwokackich w Golfa zwycięstwo odniosła drużyna Pomorskiej Izby Adwokackiej w składzie adw. Roman Olszewski i adw. Stanisław Borzdyński. Drugie miejsce zajęła Izba Adwokacka w Olsztynie (adw. Paweł Dowgwiłłowicz i adw. Jan Wasilewski), trzecie miejsce Izba Adwokacka w Szczecinie (adw. Andrzej Mataj i adw. Mirosław Łopatto), czwarte Izba Adwokacka w Łodzi (adw. Andrzej Piotrowski i adw. Grzegorz Kwiatkowski), piąte Izba Adwokacka we Wrocławiu (adw. Andrzej Pasierski i adw. Mateusz Szymański). Dalsze miejsca zajęli reprezentanci Izby Adwokackiej w Katowicach, Izby Adwokackiej w Warszawie i Izby Lubelskiej. 

W konkursie indywidualnym adwokatów triumfował adw. Stanisław Borzdyński przed adw. Romanem Olszewskim (obaj Izba Pomorska) i adw. Pawłem Dowgwiłłowiczem Izba Olsztyńska. Wśród pań zwyciężyła adw. Katarzyna Zawada z Izby Olsztyńskiej. Adw. Zbigniew Terlik także z Olsztyna wygrał konkurs nearest to the pin uderzając z tee zaledwie 22 cm od dołka. W zawodach dla poczatkujących w Akademii Golfa pierwsze miejsce zajęła adw. Marlena Maćkowska z Izby Olsztyńskiej. 

W drugim dniu zawodów w tradycyjnie rozgrywanym turnieju TOGA REWANŻ wśród adwokatów triumfował adw. Andrzej Mataj (Szczecin) przed adw. Andrzejem Piotrowskim (Łódź) i adw. Stanisławem Borzdyńskim (Elbląg). Wśród pań ponownie zwyciężyła adw. Katarzyna Zawada z Olsztyna. 

Turniej TOGAGOLF jest turniejem otwartym i oprócz klasyfikacji adwokatów prowadzona była klasyfikacja prawników spoza adwokatury i klasyfikacja open netto i brutto.  Rywalizację prawników wygrał Wojciech Kottik (Olsztyn) przed Dominikiem Krawczykiem (Warszawa) i Dawidem Maciejewskim (Wrocław), a w klasyfikacji „open” bezkonkurencyjny był Adam Bernaciak z Olsztyna. 

Turniej TOGAGOLF organizuje od 21 lat Okręgowa Rada Adwokacka w Olsztynie. Od kilku lat współorganizatorem imprezy jest Stowarzyszenie Tomaszkowo. Sponsorem wydarzenia była Naczelna Rada Adwokacka. Jak co roku honorowy patronat nad turniejem objął Przewodniczący Komisji Integracji Środowiskowej, Kultury, Sportu i Turystyki NRA adw. Stanisław Estreich i Dziekan ORA w Olsztynie adw. Stefan Salamon. Gośćmi imprezy byli Andrzej Abako – Starosta Olsztyński, Michał Kontraktowicz – Wójt Gminy Stawiguda, adw. Mirosława Pietkiewicz - członek NRA  i adw. Grzegorz Puszkarski wiceprezes Polskiego Związku Golfa. 

Zapraszam na stronę www.togagolf.pl, oraz www.mazurygolf.pl, na których znajdują się pełne wyniki turnieju i zdjęcia. Dziękuję sponsorom wymienionym na stronie togagolf.pl.

Link do GALERII ZDJĘĆ: http://olsztyn.adwokatura.pl/galeria/21/togagolf-2020

  adw. Jerzy Dobrzański

wicedziekan ORA Olsztyn

   /organizator turnieju/


KALENDARZ WYDARZEŃKliknij w znacznik by przeczytać treść wydarzenia.