Ślubowanie adwokackie w Izbie Olsztyńskiej

       W dniu 21 sierpnia 2023 r. przed dziekanem Okręgowej Rady Adwokackiej w Olsztynie
adw. Stefanem Salamonem ślubowanie adwokackie złożyło 14 nowych adwokatów,
którzy w kwietniu 2023 r. pomyślnie zdali egzamin adwokacki: adw. Filip Borko, adw. Milena Maria Chojnacka, adw. Kamil Deptuła, adw. Karolina Krzeszowska, adw. Konrad Łapacz, adw. Joanna Narojczyk, adw. Ewelina Nurczyk, adw. Jakub Andrzej Piechota, adw. Michał Tomasz Przyborowski, adw. Katarzyna Romanik, adw. Aleksander Szczechowicz, adw. Milena Ślazińska, adw. Marta Ewa Trędowska, adw. Aleksandra Wyrzycka.

W uroczystości uczestniczyli: b. dziekan ORA w Olsztynie adw. Wojciech Gryczewski, b. dziekan ORA w Olsztynie adw. Mirosława Pietkiewicz – Przewodnicząca CZW NRA, wicedziekan ORA w Olsztynie adw. Jerzy Dobrzański, kierownik Szkolenia Aplikantów Adwokackich adw. Sylwia Żuk-Białozór (członek ORA w Olsztynie), a także członkowie rodzin nowych adwokatów, ich patroni, przyjaciele i koledzy.

Na początku uroczystości dziekan ORA w Olsztynie serdecznie powitał wszystkich zebranych i pogratulował nowym adwokatom pomyślnie zdanego egzaminu. Po raz kolejny 100% aplikantów Izby Adwokackiej w Olsztynie zdało egzamin adwokacki, co jest zasługą samych zdających, ale także ich patronów oraz wykładowców i może być powodem do dumy. Dziekan podkreślił znaczenie ślubowania adwokackiego, którego rota powinna być dla każdego adwokata drogowskazem – zarówno w życiu  zawodowym, jak i osobistym. Dziekan zapewnił, że w razie trudności
w wykonywaniu zawodu adwokaci zawsze mogą liczyć na jego pomoc i pomoc samorządu adwokackiego.

Następnie patroni nowych adwokatów założyli na ich ramiona togi adwokackie, a w zastępstwie jednego nieobecnego patrona togę na ramiona nowej adwokatki założył dziekan.

Moment składania ślubowania adwokackiego był bardzo uroczysty, a na twarzach nowych adwokatów widoczne było skupienie, a zarazem wzruszenie – podobnie, jak na twarzach bliskich im osób i patronów.

 Po ślubowaniu dziekan odczytał list z gratulacjami i życzeniami od Prezesa NRA adw. Przemysława Rosatiego. Czterech nowych adwokatów, którzy najlepiej zdali egzamin adwokacki, dodatkowo otrzymało od Prezesa NRA nagrody książkowe. Natomiast obecna w czasie ślubowania przedstawicielka Wydawnictwa Wolters Kluwer – Pani Olga Partyka wręczyła wszystkim nowym adwokatom okresowe dostępy do programu „LEX”.

Po odczytaniu listu od Prezesa NRA i wręczeniu upominków, gratulacje i życzenia nowym adwokatom złożyli: adw. Stefan Salamon,
adw. Mirosława Pietkiewicz, adw. Wojciech Gryczewski, adw. Jerzy Dobrzański, adw. Sylwia Żuk-Białozór, a także patroni nowych adwokatów, członkowie rodzin i przyjaciele.

Po zakończeniu uroczystości nowi adwokaci wraz z ich rodzinami i patronami udali się na uroczysty obiad.

W imieniu Okręgowej Rady Adwokackiej w Olsztynie i własnym życzę nowym adwokatom sukcesów w pracy zawodowej, satysfakcji z jej wykonywania oraz szczęścia i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i rodzinnym.

 

Adw. Stefan Salamon

Dziekan ORA w Olsztynie

Link do galierii zdjęć

 


KALENDARZ WYDARZEŃKliknij w znacznik by przeczytać treść wydarzenia.